Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Έτσι έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης, ο Θρύλος! (video)

Τετάρτη, 11 Ιανουαρίου 2023 - 10:55

Ο Ολυμπιακός απέκτησε το «πάνω χέρι», στην υπόθεση «πρόκριση», στους «4» του CEV Challenge Cup. Με τη νίκη του επί της Στεάουα, ο Θρύλος κατάφερε να μπει μπροστά από την αντίπαλό του, στη «μάχη» για το εισιτήριο για τα προημιτελικά και πλέον έχει το βλέμμα στραμμένο στη ρεβάνς.

Η Στεάουα «σόκαρε» τον Θρύλο, παίρνοντας το πρώτο σετ, αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε και βρήκε τον δρόμο προς τη νίκη. Με «όπλο» για άλλη μια φορά το μπλοκ του, ο Ολυμπιακός κατάφερε να βρει τις «απαντήσεις» στις δυσκολίες που του έβαλε η ρουμανική ομάδα. Και με τρία συνεχόμενα σετ, κάνοντας μετά το 0-1 ένα «καθαρό» 3-0, πήρε τη νίκη. Μια νίκη που του δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους «4» του θεσμού.

Εδώ είναι τα highlights του αγώνα του Ολυμπιακού με τη Στεάουα! Δείτε πως οι Πειραιώτες νίκησαν 3-1 τη ρουμανική ομάδα και πήραν «κεφάλι» στην υπόθεση «πρόκριση»!