Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Πόλο Ανδρών: Άνετος στην Ύδρα, πήρε το «διπλό»!

Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2022 - 16:51

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του, ο Ολυμπιακός! Επικράτησε του Υδραϊκού με 8-2, εκτός έδρας, «άλωσε» την Ύδρα και προχωρά σταθερά στην Α1, έχοντας κάνει πλέον το 3/3.

Η ομάδα του Ιγκόρ Μιλάνοβιτς δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητάς της, παίζοντας καλό πόλο και σθεναρή άμυνα. Στην επίθεση βρήκε τα γκολ που χρειάστηκε και δεν «ζορίστηκε» ιδιαίτερα να φτάσει στο «διπλό», το οποίο την κρατά στον… αφρό της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Τα ματς αυτά αποτελούν μια πρώτης τάξεως προπόνηση, για την ομαδάρα του Πειραιά, η οποία παράλληλα με το να νικά, θέλει και να βελτιώνεται, ενόψει της έναρξης των υποχρεώσεων στην Ευρώπη, η οποία δεν αργεί…

Στο πρώτο οκτάλεπτο, το σκορ ήταν χαμηλό, με τον Ολυμπιακό, ωστόσο, να είναι μπροστά (0-1). Οι νταμπλούχοι Ελλάδας ανέβασαν… στροφές στη δεύτερη περίοδο και «έκλεισαν» το ημίχρονο με προβάδισμα 5-0 κόντρα στον Υδραϊκό. Στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Θρύλος δέχθηκε το πρώτο του τέρμα, ενώ στην τέταρτη περίοδο, με επιμέρους σκορ 2-1, «καθάρισε» το «διπλό».

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 0-4, 1-1, 1-2

Υδραϊκός (Νίκος Καραμάνης): Μάμαλης, Μπεκές, Σουζούκι, Παπαδημητρίου, Γκαράνης, Παπαβασιλείου, Ζώρζος, Ρομπόπουλος 1, Δημακόπουλος, Τακάτα, Κοντονής 1, Μπερτόλης, Μητράκης, Μουρατίδης, Δαλαμπέκης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Μπίγιατς, Δήμου, Γραμματικός 2, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Μουρίκης, Κολόμβος, Παπαναστασίου 2, Δαμίγος, Γκίλλας, Λιαντζίρης