Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Εκπληκτικός ο Ζέλσον, αξίζει και το γκολ!

Πέμπτη, 24 Οκτωβρίου 2024 - 23:00
Αρθρογράφος: Αντώνης Αντωνίου
ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Αυτόν τον Ζέλσον έχει ανάγκη ο Ολυμπιακός! Ο Πορτογάλος δείχνει την ποιότητά του για ακόμα μία φορά, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο ματς των Πειραιωτών με τη Μάλμε για το Europa League.

Στο 10ο λεπτό του αγώνα βρέθηκε μια... ανάσα από το να σκοράρει και να βάλει τον Θρύλο μπροστά, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και κατέληξε στο δοκάρι, μετά το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ο Ζέλσον δεν το έβαλε κάτω, συνέχισε να τα δίνει όλα και δικαιώθηκε στο 30ο λεπτό του αγώνα, όταν με μία τρομερή ενέργεια η οποία ξεκίνησε πίσω από το κέντρο, έδωσε την μπάλα στον Ελ Κααμπί και εκείνος διαμόρφωσε το 1-0 του ημιχρόνου.

Ο Ζέλσον Μαρτίνς δείχνει ότι μπορεί να βοηθήσει τους Πειραιώτες και να βάλει δύσκολα στους αντιπάλους του, οι οποίοι δυσκολεύονται στο μαρκάρισμά του.