Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Σκόραρε ο Φορτούνης, αλλά έφαγε 5 η ομάδα του!

Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου 2024 - 22:31

Η Αλ Καλίτζ, ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο Έλληνας διεθνής Κώστας Φορτούνης, υπέστη ήττα με 5-2 από την Αλ Ταέ σε έναν αγώνα με συγκλονιστική εξέλιξη.

Παρά το γεγονός ότι ο Φορτούνης ανέλαβε ηγετικό ρόλο, ισοφαρίζοντας με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα και διαμορφώνοντας το 2-2, η ομάδα του δεν κατάφερε να κρατήσει την ισοπαλία στην παράταση. Στην έξτρα περίοδο, η Αλ Ταέ εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες της Αλ Καλίτζ και πέτυχε τρία γκολ, «σφραγίζοντας» τη νίκη.

Η εμφάνιση του Φορτούνη, παρά την προσωπική του επιτυχία με το γκολ, δεν ήταν αρκετή για να αποτρέψει την ήττα, αφήνοντας την Αλ Καλίτζ εκτός συνέχειας στη διοργάνωση. Η ήττα αυτή αποτέλεσε σημαντικό πλήγμα για την ομάδα, καθώς μετά την ισοφάριση έδειχνε ικανή να διεκδικήσει τη νίκη στην παράταση, αλλά τελικά υπέκυψε στην πίεση και την ανωτερότητα της Αλ Ταέ.