Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Καραπαπάς: «O βαθμολογικός πίνακας δεν αλλάζει, παραμένει αλλοιωμένος» (photo)

Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου 2024 - 16:28

Η Επιτροπή Διαιτησίας της UEFA ξεκαθάρισε μέσω διαρροής της σε ισπανικό Μέσο ότι το χέρι του Κουκουρέγια στον προημιτελικό με τη Γερμανία είναι πέναλτι και «κατέρριψε» το τελευταίο επιχείρημα για το χέρι του Μουκουντί στη Λιβαδειά.

Συγκεκριμένα, ενημέρωσε ότι ήταν λανθασμένη η απόφαση του Άγγλου διαιτητή, Άντονι Τέιλορ στο Euro για το χέρι του Κουκουρέγια στην παράταση (στο 107ο λεπτό και με το σκορ 2-1) στο σουτ του Βιρτς και ουσιαστικά «κατέρριψε» και το αφήγημα που υπήρχε και στο ελληνικό πρωτάθλημα για το χέρι του Αρόλντ Μουκουντί στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό.

Γι’αυτή την είδηση έκανε μία ανάρτηση ο Κώστας Καραπαπάς και περιμένει την συγγνώμη των «ειδικών» της Ελληνικής διαιτησίας για το χέρι την Μουκουντί, λέγοντας μεταξύ άλλων ότι ο βαθμολογικός πίνακας είναι αλλοιωμένος.