Άγριο σπρώξιμο στον Παναθηναϊκό! (photo, videos)

Κυριακή, 25 Αυγούστου 2024 - 23:23

Με τα χίλια ζόρια νίκησε ο Παναθηναϊκός τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ με 1-0, για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Οι «πράσινοι» δεν είχαν βοήθεια μονάχα από την τύχη, αλλά και τη διαιτησία.

Ενδεικτικό το γεγονός ότι κρατήθηκαν 9 λεπτά καθυστερήσεις, με τον Σπόραρ να πετυχαίνει το τέρμα στο 6ο εξ αυτών και να «ανοίγει» το δώρο του διαιτητή Τσετσίλα. Μάλιστα δεν ήταν το μόνο.

Στο 54ο λεπτό, ο Γιαννιώτας σκόραρε για τον Λεβαδειακό, όμως το δίδυμο στο VAR (Τζήλος, Μπουξμπάουμ) ακύρωσε το τέρμα, με έναν τρόπο αρκετά... παράδοξο. Αυτό, διότι αν εξεταστεί η χρήση των γραμμών, θα διαπιστωθεί, όπως βλέπουμε παρακάτω, ότι είναι αρκετά στραβές.

Από εκεί και πέρα, ακόμα μία φάση εξετάζεται, αυτή τη φορά για κόκκινη κάρτα. Αυτή έγινε στο 75ο λεπτό και πρωταγωνιστής ήταν ο Τσέριν, που πάτησε στο στήθος στον Μπάλτσι.