Απίστευτος συγκλονιστικός Ολυμπιακός! 3-0 σε έξι λεπτά με γκολάρες! (video)

Δευτέρα, 22 Απριλίου 2024 - 20:23

Πολύ δυνατά «μπήκε» ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο του μεγάλου τελικού του Youth League κόντρα στην Μίλαν και ευτύχησε δίκαια να προηγείται με τρία γκολ διαφορά μέσα σε έξι λεπτά με φοβερά γκολ.

Πιο συγκεκριμένα, στο 59’ , ο Μουζακίτης ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα και ο Ολυμπιακός έκανε το 1-0 απέναντι στη Μίλαν και έτσι έδωσε προβάδισμα. Δευτερόλεπτα μετά, όπως και στο Μόναχο, ο Παπακανέλλος χόρεψε την άμυνα της Μίλαν και από πολύ δύσκολη γωνία από τα δεξιά έκανε το σουτ και βρήκε δίχτυα για το 2-0 των ερυθρόλευκων. Ωστόσο, οι εκπληκτικοί μάγκες του Συλαϊδόπουλου δεν σταμάτησαν εκεί, καθώς κατάφεραν να σκοράρουν και τρίτο τέρμα και τι τέρμα.

Στο 66’, ο Μπάκουλας με ανάποδο ψαλίδι από τα αριστερά πέτυχε και το τρίτο γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Κουτσογούλας έβγαλε τη σέντρα και ο νεαρός χαφ με απίστευτο ανάποδο ψαλίδι πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ.