Δηλώνει ξανά «παρών» ο Ελ Κααμπί!

Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2023 - 19:06

Επιστροφή στα γκολ για τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί! Ο Μαροκινός φορ του Θρύλου βρήκε και πάλι δίχτυα με τη φανέλα του Θρύλου, αυτή τη φορά απέναντι στον Παναιτωλικό.

Ο Ελ Κααμπί πήρε τη θέση του Γιόβετιτς στο 68' λεπτό και δύο λεπτά αργότερα έκανε το 3-1! Στο ξεκίνημα της φάσης, ο Φορτούνης μοίρασε στα δεξιά στον Μασούρα και εκείνος πολύ ωραία γέμισε στην περιοχή, βρίσκοντας τον Μαροκινό φορ, ο οποίος με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον Θρύλο.

Τελευταίο γκολ του Ελ Κααμπί στο πρωτάθλημα ήταν στις 27/9 απέναντι στον Άρη, ενώ με είχε σκοράρει δύο φορές με τη φανέλα της χώρας του στις 14/10 και στις 17/10, απέναντι σε Ακτή Ελεφαντοστού και Λιβερία.

Τριάρα δίχως να φορτσάρει!

Σε ένα άδειο Καραϊσκάκη (λόγω τιμωρίας), ο Θρύλος πήρε αυτό που ήθελε και συνέχισε νικηφόρα την πορεία του προς την κορυφή, μετά το 3-1 επί του Παναιτωλικού.