Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Πήρε χρόνο συμμετοχής ο Μπουτούτσι...

Τετάρτη, 29 Μαρτίου 2023 - 11:56

Ένας-ένας διεθνής ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού επιστρέφει στο Ρέντη. Μέχρι την Πέμπτη (30/3), θα έχουν επιστρέψει άπαντες, για να ενσωματωθούν στις προπονήσεις των «ερυθρόλευκων».

Χθες (28/3), ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την Εθνική Κοσόβου ο Ζούμερ Μπουτούτσι. Ο 26χρονος εξτρέμ του Θρύλου αγωνίστηκε στην ισοπαλία (1-1) του Κοσόβου με την Ανδόρα, για τη 2η αγωνιστική των προκριματικών του Euro.

Ο Mπουτούτσι, λοιπόν, πέρασε στο ματς ως αλλαγή, στο 75’, αντί του Ζενέλι της Ρεμς και έπαιξε περίπου ένα γεμάτο 20λεπτο, μαζί με τις όποιες καθυστερήσεις, με το Κόσοβο να αναδεικνύεται ισόπαλο με την Ανδρόρα.

Για την ιστορία, το τέρμα για την ομάδα του άσου του Θρύλου πέτυχε ο Ζέγκροβα, στο 59’, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δύο λεπτά μετά, με τον Ρόσας.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.