Στην ελίτ της Ευρώπης ο Ολυμπιακός!
Στην ελίτ της Ευρώπης η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού!
Σύμφωνα με την ανακοίνωση της FIBA, τη νέα σεζόν ο Θρύλος θα συμμετάσχει στους ομίλους της Euroleague, στο κορυφαίο επίπεδο.
Οι «ερυθρόλευκες» είναι μεταξύ των 13 ομάδων που παίρνουν μέρος απευθείας στην κανονική περίοδο του κορυφαίου ευρωπαϊκού διασυλλογικού θεσμού (κλήρωση στις 18/7).
Φενέρμπαχτσε (Τουρκία), Βιλνέβ (Γαλλία), Βαλένθια (Ισπανία), Μίσκολτς (Ουγγαρία), Βενέτσια (Ιταλία), USΚ Πράγας (Τσεχία), Πολκοβίτσε (Πολωνία), Ολυμπιακός (Ελλάδα), Μερσίν (Τουρκία), Μπουργκ (Γαλλία), Περφουμέριας Αβενίδα (Ισπανία), Γκιόρ (Ουγγαρία), Σκίο (Ιταλία).
Προκριματικά: Λαντ (Γαλλία), Σαραγόσα (Ισπανία), Ζέκζαρντ (Ουγγαρία), Μπεσίκτας (Τουρκία), Κοστάντζα (Ρουμανία), Μπρνο (Τσεχία).
PGRpdiBzdHlsZT0iIiBjbGFzcz0ibWItMyBjb2wtMTIgdGV4dC1jZW50ZXIiPgoJCQkJCgkJCQkJCQkJCQk8YSBocmVmPSdodHRwczovL3d3dy5nYXZyb3MuZ3IvYWpheC9yZWRpcmVjdC1iYW5uZXIvYU9PM1RVckhIZzNfVWZ4LWYtUi16RkRMVGYxeVJvaU1VMFVoREFjalpMbycgIHRhcmdldD0nX2JsYW5rJz48aW1nIHNyYz0naHR0cHM6Ly93d3cuZ2F2cm9zLmdyL2ZpbGVzL2Jhbm5lcnMvYmFlYThiZjNhM2VjNTc4M2Y0ZWI4NzcxZDYxZjM2YTcuZ2lmJyBhbHQ9J86gzpHOlSDOn86bzqXOnM6gzpnOkc6azp/OoyAtIM6UzpnOkc6hzprOlc6ZzpHOoycgY2xhc3M9J2ltZy1mbHVpZCcgc3R5bGU9JycvPjwvYT4KCQkJCQkJCgkJCQkJCQk8L2Rpdj4=
Διαβάστε επίσης
Η διεθνής γκαρντ/φόργουορντ ανανέωσε το συμβόλαιό της με τον Θρύλο.
Τι δήλωσε η διεθνής γκαρντ/φόργουορντ για την παραμονή της στον Θρύλο.
Xαρούμενη που συνεχίζει στο Λιμάνι η Ελληνίδα φόργουορντ...
Δεν σταματάει ούτε μέρα, ο σχεδιασμός του «αύριο» στον Ερασιτέχνη Ολυμπιακό με γρήγορες και μεθοδικές κινήσεις.