Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Σε μεγάλα κέφια ΜακΚίσικ και Βεζένκοφ!

Τρίτη, 15 Οκτωβρίου 2024 - 22:05

Σε μεγάλα κέφια βρίσκονται οι Σάσα Βεζένκοφ και Σακίλ ΜακΚίσικ, οι οποίοι οδηγούν τον Ολυμπιακό προς τη νίκη, στο ματς με την Αρμάνι Μιλάνο για την 3η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Σάσα Βεζένκοφ έχει επιστρέψει για τα καλά και πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση στο ματς με την ιταλική ομάδα. Ο σούπερ σταρ του Θρύλου τελείωσε το πρώτο μισό του αγώνα μετρώντας 12 πόντους και 5 ριμπάουντ, δείχνοντας το δρόμο στους συμπαίκτες του.

Σε τρομερή κατάσταση είναι και ο Σακίλ ΜακΚίσικ, ο οποίος με την εκρηκτικότητά του δίνει και εκείνος λύσεις στην επίθεση, μετρώντας 12 πόντους, 3 ριμπάουντ και μία ασίστ σε περίπου 12 λεπτά συμμετοχής. Μάλιστα, ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το 39-27 του πρώτου ημιχρόνου με ένα όμορφο λέι απ στο τέλος της δεύτερης περιόδου.

Οι Πειραιώτες θέλουν να συνεχίσουν έτσι για να πάρουν τη νίκη, πριν ταξιδέψουν για την Τουρκία και το δεύτερο παιχνίδι της διαβολοβδομάδα της Euroleague, απέναντι στην Αναντολού Εφές (18/10).