Βάζουν... Φωτιά στο πρωτάθλημα με σκάνδαλα!

Αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Γιάρεμτσουκ στο Ουκρανία-Τσεχία

Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2024 - 23:44

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ουκρανία και Τσεχία (1-1), στην 4η αγωνιστική του Nations League. Η Ουκρανία του «ερυθρόλευκου» Ρόμαν Γιάρεμτσουκ βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 18ο λεπτό, με τον Λούκας Τσερβ να σκοράρει για την Τσεχία.

Οι Ουκρανοί απάντησαν στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Ντόβμπικ ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι στο 53ο λεπτό του αγώνα. Στο 80ο λεπτό του ματς, ο φορ του Ολυμπιακού, Ρόμαν Γιάρεμτσουκ, αντικατέστησε τον σκόρερ της εθνικής του ομάδας, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει και να δώσει τους τρεις βαθμούς στη χώρα του.

Πλέον, η Ουκρανία βρίσκεται στην 4η θέση του ομίλου, έχοντας συγκεντρώσει 4 βαθμούς. Πρώτη στον όμιλο βρίσκεται η Τσεχία με 7 βαθμούς, ενώ Γεωργία και Αλβανία έχουν από 6 βαθμούς.