Το αγωνιστικό πρόγραμμα προς την κατάκτηση ενός ακόμα πρωταθλήματος, έμαθε χθες το μεσημέρι η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού, καθώς πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΠΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1.

Οι «ερυθρόλευκες» θα ξεκινήσουν όπως και την περασμένη σεζόν από την Σαντορίνη, κόντρα στον ΑΟ Θήρας, ενώ ο Θρύλος θα έχει το ρεπό του την 3η και την 13η αγωνιστική. Η μοναδική διαφοροποίηση σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, έχει να κάνει ότι λόγω της μη συμμετοχής του Παναθηναϊκού, στο πρωτάθλημα, οι ομάδες που λαμβάνουν φέτος μέρος είναι 11, και για αυτό το λόγω υπάρχει το ρεπό την κάθε αγωνιστική.

Παράλληλα, πρέπει να θυμίσουμε ότι στο περυσινό πρωτάθλημα οι Πειραιώτισες, είχαν γνωρίσει την μοναδική τους ήττα στο πρωτάθλημα στη Σαντορίνη. 

Στην κλήρωση τον Ολυμπιακού, εκπροσώπησε ο Team Manager της ομάδας, κ. Νίκος Κατσιούρας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική (21-22/10/2017)

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΠΣ Αίας

ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣ Άρης - ΑΟΦ Πορφύρας

Ρεπό - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Ηλιούπολης

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκοπούλου 

2η αγωνιστική (28-29/10/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Θήρας

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης

ΑΟΦ Πορφύρας - Ρεπό

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης 

3η αγωνιστική (4-5/11/2017)

ΑΟ Θήρας - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣ Άρης - ΑΠΣ Αίας

Ρεπό - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου

4η αγωνιστική (11-12/11/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Άρης

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας

ΑΠΣ Αίας - Ρεπό

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣΠ Κόρινθος

5η αγωνιστική 15/11/2017

Ρεπό - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣ Άρης - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΠΣ Αίας

ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Θήρας - ΑΟ Μαρκοπούλου

6η αγωνιστική (18-19/11/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟΝ Πανναξιακός - Ρεπό

ΑΟ Θήρας - ΑΣ Άρης

ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Ηλιούπολης

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΦ Πορφύρας

7η αγωνιστική (25-26/11/2017)

ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΝ Πανναξιακός

Ρεπό - ΑΟ Θήρας

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΠΣ Αίας

ΑΟΦ Πορφύρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΣ Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου

8η αγωνιστική (2-3/12/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Θήρας - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΣ Άρης - Ρεπό

ΑΠΣ Αίας - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ

9η αγωνιστική (9-10/12/2017)

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Άρης

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΠΣ Αίας

Ρεπό - ΑΟ Μαρκοπούλου

10η αγωνιστική (16-17/12/2017)

ΓΣΚ Ηρακλής - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Θήρας - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΣ Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΠΣ Αίας

11η αγωνιστική (20/12/2017)

ΑΠΣ Αίας - ΓΣΚ Ηρακλής

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Θήρας

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Άρης

ΓΣ Ηλιούπολης - Ρεπό

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Μαρκοπούλου

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ

12η αγωνιστική (13-14/1/2018)

ΑΠΣ Αίας - ΑΟΝ Πανναξιακός

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Θήρας

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Άρης

ΑΣΠ Κόρινθος - Ρεπό

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣΚ Ηρακλής

13η αγωνιστική (20-21/1/2018)

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΟ Θήρας - ΑΠΣ Αίας

ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

Ρεπό - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Κόρινθος

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Μαρκοπούλου

14η αγωνιστική (27-28/1/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Θήρας

ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Άρης

Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ρεπό

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΝ Πανναξιακός

15η αγωνιστική (3-4/2/2018)

ΑΣ Άρης - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΟ Θήρας - ΑΟΝ Πανναξιακός

Ρεπό - ΑΠΣ Αίας

ΑΣ Μακεδόνες - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Μαρκοπούλου

16η αγωνιστική (10-11/2/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - Ρεπό

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Άρης

ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Μακεδόνες

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας

17η αγωνιστική (17-18/2/2018)

ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣΚ Ηρακλής

Ρεπό - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ Αίας

ΑΣΠ Κόρινθος - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Μαρκοπούλου

18η αγωνιστική (24-25/2/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΟ Θήρας - Ρεπό

ΑΠΣ Αίας - ΑΣΠ Κόρινθος

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Άρης 

19η αγωνιστική (10-11/3/2018)

ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣΚ Ηρακλής

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας

Ρεπό - ΑΣ Άρης

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΠΣ Αίας

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου 

20η αγωνιστική (17-18/3/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣΠ Κόρινθος

ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΣ Άρης - ΑΣ Μακεδόνες

ΑΠΣ Αίας - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟ Μαρκοπούλου - Ρεπό

21η αγωνιστική (24-25/3/2018)

Ολυμπιακός - ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Θήρας

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Άρης

ΑΣ Μακεδόνες - Ρεπό

ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Μαρκοπούλου

22η αγωνιστική (31/3-1/4/2018)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΠΣ Αίας

ΑΟΝ Πανναξιακός - Ολυμπιακός ΣΦΠ

ΑΟ Θήρας - ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΣ Άρης - ΑΣΠ Κόρινθος

Ρεπό - ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Μακεδόνες