Με απολογισμό 30 κούπες ολοκλήρωσε τη σεζόν 2016-2017 η Σχολή του Ολυμπιακού στον Ταύρο. Η εξαιρετική δουλειά που γίνεται αποδίδει καρπούς και η Σχολή κερδίζει τίτλους και διακρίσεις.

Η Σχολή που έδωσε και φιλικό παιχνίδι με την ομάδα Κ-17 της Beijing Enterprise στο Ρέντη, έφτασε στον τελικό στις ηλικίες 2010 και 2004 στο 6ο Πρωτάθλημα Σχολών Αττικής του Ολυμπιακού, αλλά και στα ημιτελικά στην ηλικιακή κατηγορία των 2006. 

 Ο επικεφαλής της Σχολής Φώτης Κεραμιδάς δουλεύει συνεχώς και μαζί με το τεχνικό επιτελείο προσπαθούν για το καλύτερο δυνατό. Οι άνθρωποι που είναι συνεχώς δίπλα τους και μαθαίνουν τα μυστικά του ποδοσφαίρου στα μικρά παιδιά είναι οι εξής: Πολυκανδριώτης Χρήστος, Τζαβέλας Δημήτριος, Ροφάτης Γιώργος, Νικολακόπουλος Διονύσης, Δημητρίου Φανή, Ρούσαλης Θανάσης, Ορφανίδης Τάσος, Αμέτογλου Δέσποινα. 

Αναλυτικά οι επιτυχίες της Σχολής του Ταύρου για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017 :  

1.ΕΦΗΒΙΚΟ:  1η θέση στο «Σοφικό Ranch»

2.ΠΑΙΔΙΚΟ : 1η θέση στο «Θουκυδίδειο»  

3.ΠΑΙΔΙΚΟ: Υπερπρωταθλητής στο «Θουκυδίδειο» 

4.ΠΑΙΔΙΚΟ: 1η θέση στο «Σοφικό Ranch» 

5.ΠΑΔΙΚΟ : 1η θέση στο «Δ.Α.Ο.Κ» 

6.ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ -- 1η θέση στο  «ILIOS CHRISTMAS CUP»

7.ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ 1 : 1 θέση στο «Θουκυδίδειο Νοτίου Τομέα» 

8.ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ 1: 1η θέση στο «Δ.Α.Ο.Κ»

9.ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ 1: 1 θέση  στα «ΠΑΝΑΓΑΙΛΕΙΑ 2017»

10.ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ 2 : 1 θέση στα «ΠΑΝΑΓΑΙΛΕΙΑ 2017»

11.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1 : 1η θέση στο «Θουκυδίδειο»  

12.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1: Υπερπρωταθλητής στο «Θουκυδίδειο»

13.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 1: 1 θέση στα «ΠΑΝΑΓΑΙΛΕΙΑ 2017» 

14.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2 : 1 θέση στα «ΠΑΝΑΓΑΙΛΕΙΑ 2017» 

15.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2 : 1η θέση στο «ΘΟΥΚΙΔΙΔΕΙΟ ΤΑΥΡΟΣ CUP» 

16.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2: 1η θέση στο «Σοφικό Ranch» 

17ΑΚΑΔΗΜΙΑ 3 :  Κυπελλούχος στο «Θουκυδίδειο Ταύρος Cup»

18.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 3: 1η θέση στο «CITYS CUP» 

19.ΑΚΑΔΗΜΙΑ 4:  1η θέση  στο «SPORTS CUP» 

20.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 1: 1η θέση στο «Θουκυδίδειο Ταύρος Cup»  

21:ΤΖΟΥΝΙΟΡ 1: 1η θέση στο «CITYS CUP» 

22.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 1 : 1 θέση στα «ΠΑΝΑΓΑΙΛΕΙΑ 2017» 

23.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 2:  1η θέση στο «Θουκυδίδειο» 

24.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 2 : Κυπελλούχος στο «Θουκυδίδειο Ταύρος Cup» 

25.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 3 : 1η θέση στο «CITYS CUP» 

26.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 3 :  1η θέση στο «Δ.Α.Ο.Κ» 

27.ΤΖΟΥΝΙΟΡ 4: 1η θέση στο «SPORTS CUP»  

28.ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 1:  1η θέση στο «Θουκυδίδειο Ταύρος Cup» 

29.ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 2 : 1η θέση στο «Δ.Α.Ο.Κ»  

30.ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 2: 1η θέση στο « CITYS CUP» 

Δείτε τις φωτογραφίες από τα τμήματα της Σχολής: